KS Maków 0 - 2 WUKS Ruda Wielka

Trzy punkty zdobyte! Drużyna WUKS Ruda Wielka zgodnie z założeniami wywozi komplet oczek z Makowa. Jedyne bramki w meczu padły w drugiej połowie, a ich strzelcami byli Przemysław Rogala oraz Sławomir Jankowski.

Gospodarze od pierwszych minut spotkania musieli odpierać ataki drużyny z Rudy Wielkiej. Niestety pierwsza połowa nie przyniosła bramek mimo, że sposobności do objęcia prowadzenia było kilka. Najlepsze sytuacje mieli Marcin Ordowicz i Damian Adamiec. Pierwszy z nich świetnie uciekł obrońcy, doskoczył do dośrodkowanej piłki i uderzył piłkę głową. Ta odbiła się od wewnętrznej strony słupka i na szczęście gospodarzy nie wpadła do bramki. Dwa strzały głową Damiana po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, wyłapał dobrze ustawiony bramkarz Makowa. Gospodarze na nasze ataki odpowiadali jedynie stałymi fragmentami gry, które nie stanowiły dużego zagrożenia dla dobrze zorganizowanej linii defensywnej.

Druga połowa to wyraźna przewaga naszych podopiecznych okraszona dwoma trafieniami. Długo nie musieliśmy czekać na kolejną bramkę Przemysława Rogala, to on bezpardonowo wykończył koronkową akcję WUKSu, stając sam na sam z bramkarzem. Było to kolejne ważne trafienie tego zawodnika, który w tym sezonie ma już 4 bramki na koncie. Mimo przewagi w posiadaniu piłki i kontroli przebiegu meczu dopiero w końcowych minutach przypieczętowaliśmy zwycięstwo drugim golem. Strzałem w dziesiątkę okazało się wpuszczenie Sławomira Jankowskiego na zmęczonych obrońców Makowa. Po wymianie kilku podań w środku pola przez naszych pomocników, dobrze ustawiony Sławek unikając spalonego, dostał piłkę pod nogi. Niepilnowany przez obrońców, miał przed sobą tylko bramkarza, który po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Dla Sławka było to trzecie trafienie w sezonie.

WUKS odniósł szóste zwycięstwo.

KS Maków 0 - 2 WUKS Ruda Wielka
1 x Przemysław Rogala