Krępianka Rzeczniów 0 - 3 WUKS Ruda Wielka

WUKS Ruda Wielka wygrywa w Rzeczniowie!

Ósme zwycięstwo z rzędu i szesnaste w sezonie zanotowała drużyna z Rudy. Nie jest tajemnicą, że ekipa Krępianki na swoim boisku jest bardzo mocna i rzeczywiście przez pierwsze 15 minut gospodarze grali jak równy z równym. W odstępie kilku minut mieli dwie świetne okazje na otwarcie wyniku. Pierwszą z nich miał pomocnik z Rzeczniowa, który strzałem z dystansu próbował zaskoczyć naszego bramkarza. Gdy już wszyscy zgromadzeni na trybunie kibice widzieli piłkę w siatce, szybko sprowadził ich na ziemie Michal Tomczyk, który popisał się świetną interwencją parując strzał nad poprzeczką. Druga okazja dla Rzeczniowa miała miejsce po rzucie rożnym. Uderzoną na dalszy słupek piłkę wyłapał nie kto inny jak Michał, którego dwie piękne parady wyraźnie zdemotywowały piłkarzy Krępianki. To co nie udało się gospodarzom, udało się piłkarzom z Rudy. Po małym zamieszaniu pod polem karnym Rzeczniowa, dobrze ustawionego Sylwestra Tomczyka, dostrzegł Maciek Jankowski który obsłużył tego pierwszego podaniem po którym Juniorowi nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. Kilka minut później wynik podwyższył Piotr Masiarz, który zdecydował się na strzał z za pola karnego i umieścił piłkę w okienku bramki gospodarzy. Pierwsza połowa nie przyniosła więcej bramek, mimo kilku dogodnych okazji Macieja Sali i Marcina Ordowicza. Obraz gry w drugiej części spotkania nie uległ zmianie. Ruda atakowała, a Krępianka liczyła na kontry, które powstrzymywała dobrze zorganizowana linia defensywna. Trzecią i ostatnią bramkę w meczu ustrzelił Sebastian Lis, który pojawił się na murawie w drugiej połowie. Zdecydował się on na indywidualną akcję po prawej stronie, a gdy znalazł się sam na sam z bramkarzem oddał strzał po dalszym słupku. Było to jego pierwsze trafienie w sezonie.

Mimo koszenia rywali nadal zajmujemy 4 miejsce. Zrównaliśmy się punktami z Królewskimi Jedlnia, tracimy kolejno 1 i 3 punkty do drugiego i trzeciego miejsca. Za tydzień gościmy u siebie Solec.

Strzelcy: http://wuksrudawielka.futbolowo.pl/strzelcy-bramek
Tabela: http://wuksrudawielka.futbolowo.pl/tabela