Postęp Łaziska 0 - 7 WUKS Ruda Wielka

Zwolenianka II Zwoleń na kolejkę przed końcem rozgrywek gwarantuje sobie mistrzostwo klasy B. WUKS Ruda Wielka wygrywa z Postępem Łaziska, w ostatniej kolejce powalczy jeszcze o podium z drużyną Królewskich Jedlnia.

Zgodnie z przewidywaniami drużyna Postępu Łaziska nie stanowiła żadnego zagrożenia dla dobrze dysponowanej tego dnia jedenastki z Rudy Wielkiej. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać nieco ponad pół godziny, wtedy to znak do ataku dał Maciej Jankowski, otwierając wynik spotkania. Drugie trafienie w meczu dołożył Paweł Rogala, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej odnalazł się w polu karnym. Spora nieskuteczność pod bramką sprawiła, że kolejne gole obejrzeliśmy dopiero w drugiej połowie. Gospodarze wyraźnie opadli z sił co skrzętnie wykorzystali nasi zawodnicy. Hattricka w meczu skompletował Maciej Jankowski, a po jednej bramce dołożyli kolejno Maciej Sala, Sylwester Tomczyk i Sławek Jankowski, który wszedł na boisko w końcówce meczu.

Remis z Wisłą Chotcza wystarczył drużynie ze Zwolenia aby zapewnić sobie mistrzostwo (w ostatniej kolejce otrzymają walkowera gwarantującego im pierwsze miejsce). Na mecz do Jedlni nie pojechali piłkarze z Solca, co sprawia, że w ostatnim meczu musimy wygrać z drużyną Królewskich aby wskoczyć na 3 miejsce w ligowej tabeli.

Postęp Łaziska 0 - 7 WUKS Ruda Wielka
3 x Maciej Jankowski 32, 49, 69,
1 x Paweł Rogala 42,
1 x Maciej Sala 54,
1 x Sylwester Tomczyk 60,
1 x Sławomir Jankowski 82.